MOtýli pro Rebeku 2015

O výstavě ZUŠ Pardubice-Polabiny


Motýli pro Rebeku

Výstava žáků výtvarného oboru ZUŠ Pardubice-Polabiny, Lonkova 510

 

15. 5. – 30. 6. 2015, výstavní prostor Mázhaus, Pardubice


Výstavu, věnovanou malé Rebece Čihákové, která se narodila s nemocí motýlích křídel, uspořádaly děti z výtvarného oboru polabinské ZUŠ společně s paní učitelkou Veronikou Korbelovou. Výstava Motýli pro Rebeku se koná v rámci přehlídky Zrcadlo umění a můžete ji navštívit od 15. do 30. června 2015 ve výstavním prostoru Mázhaus na Pernštýnském náměstí. Slavnostní zahájení výstavy proběhne v úterý 16. června v 17 hodin.

 

„Ačkoli je Rebeka Čiháková, která trpí nemocí motýlích křídel, ještě malá dívenka, svou krásou a statečností okouzlila a inspirovala i žáky z výtvarného oboru ZUŠ Pardubice – Polabiny. Společně se děti rozhodly připravit Rebece výstavu, aby tak šířily povědomí o její nemoci. V průběhu celého roku se malí výtvarníci věnovali tématu motýlů – výtvarně zpracovávali příběh života motýla, zkoumali křehkost motýlích křídel, ale i krásu a eleganci těchto jemných tvorů,“ říká Mgr. Veronika Korbelová, pedagožka výtvarného oboru ZUŠ Pardubice – Polabiny.

 

Výsledky jejich práce budou vystaveny od 15. do 30. 6. ve výstavním prostoru Mázhaus. „V úterý 16. 6. od 17 hodin proběhne slavností zahájení výstavy, při kterém budou moci návštěvníci přispět Nadačnímu Fondu ‚Rebečina Křídla‘, a to například zakoupením grafiky či jiných drobností s motivy motýlů.  K výstavě se váže také doprovodná akce – skládání motýlů z plastových víček, která proběhne také v úterý 16. června v dopoledních hodinách před Mázhausem v rámci Zrcadla umění,“ dodává Veronika Korbelová.