2014_MAZHAUS_A5_VISEK_NAHLED

O výstavě Martin Víšek


Staré město v obrazech Martina Víška

 

Pardubice, 9. července 2014| Mázhaus zve do svých výstavních prostor i o prázdninách. V srpnu bude Mázhausu vévodit Staré město v obrazech pardubického malíře a výtvarníka Martina Víška. Výstava Staré město s podtitulem Žánrové obrázky starých Pardubic bude slavnostně zahájena v pondělí 4. 8. v 17 hodin a navštívit ji můžete do konce měsíce srpna.

 

„Výstava obrazů Martina Výška bude pro veřejnost zpřístupněna už 1. srpna, srdečně vás zveme také na vernisáž, které se koná v pondělí 4. srpna v 17 hodin. Úvodní slovo bude mít Štěpán Málek – sochař, výtvarník, pedagog, básník, textař a zpěvák kapely N.V.Ú. v jedné osobě. Na vernisáži zazní také hudba v podání Dua Vespral (Zdeňka Vránová a Petr Vrána),“ zve na zahájení výstavy Soňa Oberreiterová z Kulturního centra Pardubice. Výstava potrvá od 1. do 31. srpna 2014.

 

Martin Víšek

Narodil se 16. 5. 1952 v Pardubicích. Absolvoval katedru jevištního výtvarnictví na Divadelní fakultě v Praze. Jeho hlavní pedagogové byli doc. M. Romberg, doc. O. Smutný a doc. A. Pražák. Poté působil v angažmá v divadlech v Opavě, v Hradci Králové a v Olomouci. Od roku 2002 je ve svobodném povolání. Spolupracuje s řadou českých a moravských divadel (např. MD Olomouc, ND Brno, NDM Ostrava, DJKT Plzeň…).

Účastnil se výstav: Salon české scénografie Praha 2005, Společné výstavy UVU pardubického regionu v Litomyšli, výstava Nasavrky a Doetinchen.

Je členem Unie výtvarných umělců pardubického regionu.

Vytvořil řadu knižních ilustrací: 50 panovníků na českém trůně, Filip Trend Publishing 1999, Pověsti z Pardubicka a Hradecka, Agave 2000.

V roce 2008 vytvořil návrh expozice Tajemné znojemské podzemí. Expozice byla zpřístupněna v roce 2009, získala absolutní vítězství v soutěži Kudy z nudy.

Fotogalerie