plakát výstava hanka

O výstavě Kreslené vtipy Hany Křivánkové


Výstava kresleného humoru Hanky Křivánkové v Mázhausu

 

3. – 28. 2. 2015, výstavní prostor Mázhaus, Pardubice

Výstavní prostor Mázhaus vás v únoru zve na kreslený humor autorky Hanky Křivánkové. Výstava kresleného humoru bude slavnostně zahájena 2. února v 17.00 a potrvá do 28. února 2015.

„Ruka autorky, které se výstava kresleného humoru týká, vede tužku se zcela nesmělou originalitou. Samotná témata vtipů jsou víc než rozmanitá. Vedle aktuálního dění nachází kreslířka inspiraci v historických i aktuálních faktech, v povídkách a příbězích svých přátel, v právě prožité chvíli, nebo v čistě náhlém nápadu – tedy fikci. Stejnou rozmanitost lze najít i v samotné pointě vtipů – vedle přemýšlivého, hlubokomyslného humoru lze narazit i na humor jednoduchého rázu, řekněme – k rozptýlení. Jedno mají kreslené vtipy a postavičky v nich obsažené společné – mají svého ducha. A takový je celý kreslený svět Hany Křivánkové,“ tak se k tvorbě autorky vyjadřuje její kamarád Richard Horák (pardubický knihkupec).

Hanka Křivánková
Narozena 23. října 1991 v Pardubicích, kde v současnosti žije. Vystudovala pardubické anglické gymnázium. Je předsedou výtvarné sekce Střediska východočeských autorů. Knižně vydala tituly Eternum, Blund Fitlitter v Talentově a Duchové pavouků. Pravidelně se účastní výstav karikatur slavných osobností na Slovensku. Její ilustrace naleznete i v knize Pavla Vrány – Obyčejné povídání o obyčejných věcech jednoho života, na obalu sbírky Press the button „X“ slovenské básnířky Lucie Bizarretové, v bulletinu Kruh, v Pardubickém deníku, v Metropolitanu Brno, v týdeníku Blesk pro ženy, v časopise Enigma, na pianu v hale pardubického hlavního nádraží, v sešitku Něco málo kresleného humoru, který je k zakoupení na tomtéž místě či na dalších místech tohoto města.

„Kromě kreslení vtipů je Hana Křivánková autorkou velkého množství textů poetických i prozaických forem. Dle vlastních slov bude své nové cesty, po kterých se vydat dále, hledat, nacházet a rozšiřovat po celý svůj život. A je to tak dobře, poněvadž o této drobné, zdánlivě nenápadné slečně, bude ještě určitě slyšet,“ uzavírá Richard Horák.

 

Výstavní prostor Mázhaus, Pernštýnské nám. 3, Pardubice,
www.mazhaus.eu, mazhaus@kcpardubice.cz, tel. 777 922 909

 

Fotogalerie