Klenorová leták A 5 web

O výstavě Kateřina Klenorová


KATEŘINA KLENOROVÁ | FOTOGRAFIE „Věnováno HH“

 

2. 4. – 30. 4. 2015, výstavní prostor Mázhaus, Pardubice


„Věnováno HH“ neboli Věnováno Hance Hegerové. Tak pojmenovala mladá fotografka Kateřina Klenorová svoji první výstavu, která se uskuteční
v dubnu ve výstavním prostoru Mázhaus na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Výstava bude slavnostně zahájena 1. dubna v 17 hodin a potrvá do 30. dubna 2015.
 

Kateřina Klenorová se narodila v roce 1980 v Pardubicích, kde žije doposud. Vystudovala ekonomický obor, který je na míle vzdálený od fotografie. Fotografie ji oslovila asi před 7 lety.
„Od té doby se stále více snažím využívat možnosti, které toto umění nabízí. Výstava v Mázhausu je má první. Ale všechno je jednou poprvé. Mé fotografie byly však již publikované ve fotografických časopisech i na zahraničních fotografických serverech (The Imaginarium, Art free life),“ prozrazuje o sobě autorka.

Proč Kateřina věnuje svou první výstavu právě Haně Hegerové? „Nápad vznikl před dvěma lety. Písně Hany Hegerové jsem slýchávala jako malá, když si je tatínek pouštěl. Nikdy se mi nelíbily. Až před několika roky jsem ji začala opět poslouchat a zjistila jsem, že jsou její písně opravdu o životě. Jak říkám, na poslouchání Hanky musíte mít náladu a odvahu. Její projev a slova písní dokážou i rozbrečet. To vše se snažila vtěsnat do fotografií, kdy mi byly její písně inspirací,“ svěřuje se Kateřina Klenorová.

Působivé a osobité fotografie Kateřiny Klenorové můžete v Mázhaus zhlédnout od 1. do 30. dubna 2015.

 

Fotogalerie