Šimek -náhled web leták

O výstavě Jiří Šimek


Po Novém roce zve Mázhaus na výstavu obrazů, loutek a soch
Jiřího Šimka

5. – 31. 1. 2015, výstavní prostor Mázhaus, Pardubice

Výstavní prostor Mázhaus vás zve na výstavu obrazů, loutek a soch výtvarníka Jiřího Šimka. Výstava bude zahájena 5. ledna a potrvá do 31. ledna 2015.

Výtvarník Jiří Šimek je od roku 1990 členem Unie výtvarných umělců České republiky, Unie výtvarných umělců hradeckého regionu a Mezinárodní organizace profesionálních výtvarných umělců AIAP. Od roku 1990 uspořádal několik desítek samostatných výstav po celé České republice i jinde v Evropě – např. ve Švýcarsku (Waldfee – Wald), Finsku (Espoonkulturikeskus – Helsinky), Německu (Mnichov) a Itálii (Instituto Culturalle Ceco Řím). Do Pardubic se jeho dílo vrací již poněkolikáté.

„Na počátku mého výtvarného konání bylo realistické malířství a sochařství. Posléze mě velice zaujal surrealismus, reprezentovaný především Salvadorem Dali, českými malíři profesorem Františkem Muzikou a Josefem Vyleťalem, se kterým jsme byli velice dobrými přáteli. Už řadu let však vytvářím svůj vlastní fantaskní svět, a i když inspirace přichází převážně z reality kolem mě, z přírody, literatury, ze života vůbec, výsledkem není popis viděného, ale odraz v mém nitru a v mé fantazii,“ říká o své tvorbě umělec Jiří Šimek.

Výběr z jeho díla si můžete přijít prohlédnout v lednu do výstavního prostoru Mázhaus v Pardubicích.

 


 

Jiří Šimek

Narodil se 3. 2. 1931 v Hlinsku, tam také chodil do obecné školy. Studoval na Reálném gymnáziu v Chotěboři, maturoval na Vyšší stavební průmyslové škole v Hradci Králové, následně vystudoval Institut architektury a územního plánování na VUT v Praze. Výtvarné obory studoval externě deset let u profesora Ladislava Pejchla a současně sochařské obory

u akademického sochaře Karla Krátkého. Byl zaměstnán v Agroprojektu v atelieru architekta Josefa Jiřince, na odboru výstavby a územního plánování ONV a v Krajském středisku památkové péče a ochrany přírody v Pardubicích. Od 1. 1. 1990 zastával funkci vedoucího odboru kultury VčKNV v Hradci Králové. Od roku 1990 je členem Unie výtvarných umělců České republiky, Unie výtvarných umělců hradeckého regionu a Mezinárodní organizace profesionálních výtvarných umělců AIAP.

 

Fotogalerie