A1_EVOLUCE_nove foto_K1

O výstavě Evoluce – příběh člověka


Po dinosaurech se do pardubického Mázhausu nastěhovali pravěcí lidé

 

21. 3. 2014 | Po úspěšné loňské výstavě Dinosauři láká výstavní prostor Mázhaus
v Pardubicích na další zajímavou výstavu pro děti. Expozice v podzemí Mázhausu s názvem Evoluce – příběh člověka z historického hlediska volně navazuje na prehistorické období dinosaurů, zachycuje dobu kamennou (3 mil. – 4 000 let př. n. l.) a chce dětem atraktivní formou poodhalit poznatky současné vědy o vývoji lidského druhu.

Interaktivní výstava Evoluce – příběh člověka vznikla v autorské dílně amatérské malířky

a výtvarnice Andrey Sokolové. Ta vytvořila iluzi pravěkého světa, kterému dominuje několik modelů tehdejších lidí – hominidů. Výraz „hominid“ se používá k označení žijících lidí a všech dalších druhů, z nichž se skládá rodová linie, která se před cca 7 miliony lety oddělila od šimpanzů. Jen některé druhy jsou našimi předky, mnozí vyhynuli, aniž by dali vzniknout druhům novým.

Návštěvníci výstavy se setkají s několika zástupci rodu Homo, do kterého patří i náš vlastní druh Homo sapiens. Australopithecus afarensis, Homo habilis, Homo ergaster, Homo erektus, Homo heidelbergensis, Homo neanderthalensis i Homo sapiens, ty všechny si můžete přijít prohlédnout do pardubického Mázhausu od dubna do října. Ale nepůjde zdaleka jen
o předchůdce dnešních lidí v životní velikosti, u vstupu do podzemí (tzv. Šatlavy) děti přivítá obrovský mamut, a ten není rozhodně jediným pravěkým zvířetem, které děti na výstavě uvidí. Naše prapředky zastihnete při běžných činnostech, boji i lovu, prohlédnete si nástroje, které používali i nástěnné malby, které vytvářeli… Zkrátka můžete podniknout dobrodružnou výpravu do minulosti ke kořenům lidského druhu.

Výstavu Evoluce – příběh člověka můžete navštívit se svými dětmi i během letních prázdnin, prodlouženo do 21. 12. 2014.

Otevírací doba pro veřejnost: PO, ST 12.00–18.00 hodin, PÁ, SO 10.00–18.00 hodin, NEDĚLE 13.00–18.00 hodin.

Prázdninová otevírací doba: PO–NE 10.00–17.00 hodin

Otevírací doba pro školy a školky: PO–ČT 09.00–18.00 hodin

(nutné objednat na tel. 777 922 909).