img

O výstavě Cesta duše


Pardubice 15. 1. 2014 | Cyklus obrazů s názvem Cesta duše bude v únoru vystavovat malířka Jitka Weinschnerová, původem z jižních Čech, v pardubickém výstavním prostoru Mázhaus.

Výstava bude zahájena 3. února v 17 hodin a potrvá do 2. března 2014.

Jihočeška Jitka Weinschnerová, žijící již téměř 25 let v Pardubicích, si přála uspořádat tuto výstavu právě zde, neboť to před lety Pardubicím (i sobě) v duchu slíbila za vlídné přijetí, kterého se jí zde dostalo po přistěhování z Českého Krumlova. Sama sebe považuje za amatérskou malířku a myslí si, že: „Malovat může každý, kdo k tomu v sobě najde lásku, chuť, energii…“ A jak étericky krásné obrazy Jitky Weinschnerové vznikají? „Při tvorbě si nechávám ruku vést anděly, a těm za to také velmi děkuji. Podřizuji se té momentální energii a náladě a zjistila jsem, že je to tak správně…“

V cyklu obrazů Cesta duše převládá modrá barva – nebeská, což byl tematický záměr. Autorka tak vyjadřuje souvislost s vesmírem a dle jejích slov si o to obrazy řekly samy. Výstava jistě osloví ty, kdo hledají sami sebe, svou sounáležitost s vesmírem i se Zemí jako takovou. „Cesta duše představuje cestu našeho zrození, našeho původu, našeho smyslu a celého našeho života,“ dodává autorka. První obraz se jmenuje Vesmírná meditace, poslední Pramen života. Každý, kdo se přijde na výstavu Cesta duše podívat, může cestou od prvního obrazu k poslednímu projít a podělit se tak skrze výtvarné umění o cestu duše Jitky Weinschnerové.

Výstavní prostor Mázhaus, Pernštýnské nám. 3, Pardubice,

www.mazhaus.eu, mazhaus@kcpardubice.cz, tel. 777 922 909

Bc. Petra Klasovitá

tiskové oddělení KCP

náměstí Republiky 1, Pardubice

mobil: 730 573 909

e-mail: produkce@kcpardubice.cz

www.kcpardubice.cz